Ludwina Fizia, Siostra Antonina
Urodziła się w Osinach dnia 25 października 1899 roku jako córka Antoniego Fizi i jego żony Marii z domu Strączek. W 1918 roku wstąpiła do klasztoru Sióstr Sercanek w Krakowie. Śluby zakonne złożyła w Łukach na granicy rosyjskiej. Tu pracowała jako praczka do 1939 roku. W czasie II wojny światowej przebywała krótko w Warszawie, a potem została wywieziona na przymusowe roboty do fabryki amunicji w Berlinie. Po zakończeniu wojny przebywała w Częstochowie, a potem pod Warszawą jako rencistka. Rodzina utraciła z nią po wojnie kontakt i nikt nie wie, gdzie ani kiedy zmarła.
Maria Wróbel, Siostra Róża
Urodziła się dnia 5 maja 1907 roku w Osinach jako córka Józefa Wróbla i jego żony Bronisławy z domu Nowak. W ro dżinie Wróblów było 16 dzieci. Do klasztoru Sióstr Franciszkanek wstąpiła w roku 1925 w Budapeszcie na Węgrzech. Pracowała w szpitalach na terenie Budapesztu. Podczas epidemii tyfusu zaraziła się od chorych i pomimo dobrej opieki ze strony personelu medycznego, nie udało się przywrócić jej zdrowia. Zmarła dnia 11 stycznia 1936 roku w Budapeszcie i tam została pochowana.
Julia Ślotawa, Siostra Kasparia
Urodziła się dnia 12 lipca 1907 roku w Kujawach pow. Prudnik jako córka Augustyna i Katarzyny zd. Mochnik. Do szkoły podstawowej uczęszczała w Rokiczach pow. Koźle. Jej rodzice przeprowadzili się do Osin. Julia Ślotawa wstąpiła w 1929 roku do klasztoru Sióstr Boromeuszek w Cieszynie. Śluby zakonne złożyła w 1935 roku w Domu Macierzystym w Rybniku. Ukończyła w Katowicach Szkołę Pielęgniarską i uzyskała dyplom państwowy. Pracowała w szpitalach w Hajdukach, Świętochłowicach, Nowym Bytomiu, a następnie dziesięć lat w Kępnie w województwie poznańskim. Chorowała długo na serce i rozedmą płuc. Leczyła się w Ząbkowicach i w szpitalu kardiologicznym w Katowicach. W końcu skierowano ją do Zakładu św. Karola w Żorach. Tu zmarła dnia 16 lipca 1962 roku. Została pochowana w Żorach.
Waleska Griman, Siostra Edmunda
Urodzona dnia 22 lipca 1908 roku w Osinach jako córka Jerzego i Agnieszki Frysz. Została ochrzczona dnia 25 lipca 1908 roku w kościele parafialnym w Krzyżowicach. Ks. Ludwik był czwartym dzieckiem, a Siostra Edmunda szóstym dzieckiem w rodzinie Grimanów. Ukończyła 7 - klasową szkołę podstawową z językiem wykładowym niemieckim w Osinach, dodatkowo chodziła jeszcze 2 lata do szkoły polskiej, a następnie 4 lata do szkoły gospodarczej w Żorach. Do Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej wstąpiła 1 kwietnia 1933 roku w Panewnikach. Po odbyciu nowicjatu w Panewnikach złożyła pierwszą profesję dnia 25 maja 1935 roku, zaś wieczystą 29 maja 1941 roku. Przez osiem lat pracowała w domu starców w Bielsku , następnie jako pielęgniarka w Szpitalu Miejskim w Katowicach, potem w Radzionkowie, wreszcie jako zakrystianka i pielęgniarka w Brzezince koło Mysłowic. Od sierpnia 1951 roku przebywała w Domu Prowincjalnym w Panewnikach. Chorowała na gruźlicę i wrzody żołądka. W 1951 roku wyjechała do swojego brata ks. Ludwika Grimana, proboszcza w Bukowicach Trzebnickich, gdzie jej siostra Apolonia była gospodynią na probostwie. Leczyła się w szpitalu w Trzebnicy i tam zmarła dnia 26 marca 1952 roku. Brat jej ks. Ludwik Griman, salezjanin, zajął się jej pogrzebem. Została pochowana na cmentarzu przy kościele parafialnym w Bukowicach Trzebnickich.
Maria Neuman, Siostra Natalia
Urodziła się dnia 27 października 1913 roku w Starym Dębieńsku jako córka Jana i Marii z domu Głowała. Została ochrzczona dnia 1 listopada 1913 roku w kościele parafialnym w Dębieńsku. Jej rodzice przeprowadzili się do Osin koło Żor. W Osinach Maria Neuman przeżyła swoje dzieciństwo i uczęszczała do szkoły podstawowej. W okresie od 1934 do 1935 roku pracowała w kuchni Domu Misyjnego Misjonarzy Słowa Bożego w Rybniku. Do Zgromadzenia Sióstr Służebniczek wstąpiła dnia 2 maja 1935 roku Profesję zakonną złożyła dnia 5 stycznia 1937 roku. Po profesji wysłano ją do szkoły pielęgniarskiej przy Katolickim Instytucie Wychowawczym w Poznaniu. Naukę ukończyła i zdała egzamin 3 sierpnia 1938 roku. W styczniu 1939 roku rozpoczęła pracę w szpitalu dziecięcym w Katowicach - Załężu. W latach II wojny światowej była zatrudniona w szpitalu w Zabrzu jako pomoc, później jako pielęgniarka rannych żołnierzy w Linsdorf /Sudety/. W roku 1945 wróciła do szpitala dziecięcego w Katowicach - Załężu. W 1957 roku siostry zakonne musiały szpital dziecięcy opuścić. Siostra Natalia podjęła się pielęgnacji obłożnie chorych w parafii Bieruń Stary, po dwóch latach przyjęto ją do pracy w szpitalu zakaźnym w Katowicach. Długi czas chorowała, mimo leczenia nie było żadnej poprawy. W roku 1967 roku chorą przywieziono do Bierunia Starego. Chciała być jeszcze czynną, więc przez kilka lat była zakrystianką w klasztorze i przedszkolanką. Zmarła 21 listopada 1977 roku.
Antonina Tracz, Siostra Melchiora
Antonina Tracz urodziła się dnia 24 maja 1920 roku w Kretowcach koło Zbaraża na kresach wschodnich jako córka Mikołaja i Rozalii z domu Tokarczuk. Jej ojciec był rolnikiem, a jej matka po śmierci swego męża Mikołaja, wyszła po raz drugi za mąż za Dymitra Smyka. Po zakończeniu II wojny światowej w ramach akcji przesiedleńczej, jej rodzice przybyli jako repatrianci na Górny Śląsk. Osiedlili się w Osinach koło Żor, gdzie przydzielono im poniemieckie gospodarstwo rolne. Antonina razem ze swoją młodszą siostrą Stanisławą z drugiego małżeństwa, wstąpiła w roku 1948 do Zgromadzenia Sióstr św. Jadwigi w Bogucicach (młodsza o 14 lat siostra to SM Bartłomieja, obie spokrewnione przez matkę z biskupem Tokarczukiem). Po dwóch latach nowicjatu otrzymała strój zakonny i imię zakonne Melchiora. Pracowała w Domu Dziecka w Czarnowąsach koło Opola, a następnie przy parafii w Przyszowicach. Na emeryturze zamieszkała w Domu Prowincjalnym w Katowicach – Bogucicach. S. Melchiora Tracz zmarła 12 marca 2010 r. Pochowana na cmentarzu parafialnym w Katowicach-Bogucicach.
Gertruda Kuraś, Siostra Vianneya
Urodziła się 18 października 1924 w Osinach jako córka Piotra Kurasia i Anny z domu Harazim. Chrzest przyjęła w kościele parafialnym w Krzyżowicach. Gertruda uczęszczała do szkoły podstawowej w Osinach. Po jej ukończeniu zgłosiła się na kurs pielęgniarski do Warszawy. Do Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza wstąpiła 4 grudnia 1945 roku w Mikołowie. Obdarzona charyzmatem miłosierdzia pracowała w szpitalu w Pszczynie. Zachorowała na serce i musiała wrócić do Mikołowa, gdzie została poddana leczeniu. Po powrocie do zdrowia została 10 grudnia 1947 roku przeniesiona do Mysłowic. Śluby zakonne złożyła 4 grudnia 1948 roku w Mikołowie. W Mysłowicach siostra Vianneya była kucharką w Domu Starców aż do jego rozwiązania w październiku 1954 roku. Opuściła Mysłowice i udała się do Świętochłowic, gdzie była opiekunką niepełnosprawnych mężczyzn w Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych. Mimo słabego zdrowia, które się stale pogarszało siostra Vianneya wykonywała swoje obowiązki bardzo sumiennie. Zmarła w szpitalu w Świętochłowicach 19 sierpnia 1993 roku. Jej pogrzeb odbył się w Świętochłowicach w kościele św. Ap. Piotra i Pawła 21 sierpnia 1993 roku.
Stanisława Smyk, Siostra Bartłomieja
Urodziła się dnia 5 maja 1934 roku w Bogdanówce koło Zbaraża na terenie województwa Tarnopol, jako córka Dymitra Smyka i Rozalii z domu Tokarczuk. Po II wojnie światowej jej rodzina została zmuszona do opuszczenia swego miejsca zamieszkania. Władze państwowe nakazały jej osiedlić się w Osinach koło Żor, gdzie przyznano im gospodarstwo rolne. Szkołę podstawową ukończyła w Baranowicach koło Żor. Do Zgromadzenia Sióstr św. Jadwigi wstąpiła 4 sierpnia 1948 roku w Bogucicach, razem ze swoją starsz ą siostrą (SM Melchiora). W roku 1950 otrzymała habit zakonny i imię zakonne Bartłomieja. Dnia 14 września 1953 roku złożyła śluby zakonne. W latach 1958-64 przebywała w Opolu i tam też uczęszczałam do szkoły średniej. Pracowała jako księgowa w kancelarii Domu Dziecka w Czarnowąsach na terenie województwa opolskiego. Od roku 1974 pracowała w parafii Przemienienia Pańskiego w Katowicach jako katechetka i zakrystianka. Od roku 1984 pełniła obowiązki zakrystianki w parafii św. Anny w Katowicach - Janowie. Zmarła 20 grudnia 2001 r. Pochowana na cmentarzu w Katowicach-Janowie.
Czesława Wałach, Siostra Cypriana
Urodziła się w Żorach 18 stycznia 1952 roku jako trzecie dziecko Pawła i Łucji z domu Klenart. Została ochrzczona 10 lutego 1952 roku w kościele parafialnym w Krzyżowicach. Szkołę podstawową ukończyła w Osinach. Po ukończeniu szkoły zawodowej przez cztery lata pracowała w Hucie Silesia w Rybniku. W roku 1970 podjęła pracę w biurze na kopalni Borynia. Ukończyła Liceum Ogólnokształcące dla pracujących w Rybniku. Po maturze rozpoczęła pracę biurową w administracji na kopalni „Suszec.” Dnia 2 marca 1978 roku udała się do Krakowa, aby rozpocząć formację zakonną w Zgromadzeniu Córek Bożej Miłości. Śluby zakonne złożyła w 1980 roku. Po złożonych ślubach rozpoczęła naukę w Studium Teologicznym w Krakowie. Po skończonym studium otrzymała skierowanie na placówkę do Prus koło Krakowa, gdzie zgromadzenie prowadzi Dom Pomocy Społecznej dla dzieci niepełnosprawnych. Kolejną placówką było Jastrzębie Zdrój. Tutaj siostry opiekują się małymi chorymi dziećmi. Po dziewięciu latach wróciła do Krakowa. Została mianowana radną prowincjalną. Po ukończeniu rocznego kurs w Warszawie została ekonomką prowincjalną Zgromadzenia.
Michalina Podruczny, Siostra Karolina
Przyszła na świat dnia 17 marca 1967 roku w rodzinie Józefa Podruczny i Bogusławy z domu Żarczyńska. Ochrzczona w parafii św. Michała Archanioła w Krzyżowicach dnia 9 kwietnia 1967 roku. W roku 1974 rozpoczęła naukę w Szkole Podstawowej w Osinach. Następnie uczęszczała do Liceum Medycznego w Pszczynie. W szkole średniej związała się z ruchem misyjnym organizowanym przez Księży Pallotynów. Wyjeżdżała podczas wakacji na Wieczerniki Misyjne oraz uczestniczyła w Pieszych Warszawskich Pielgrzymkach na Jasną Górę. W ten sposób rozpoczęło się kształtowanie powołania zakonnego, którego korzenie wyrastały jednak przede wszystkim z wychowania, otrzymanego w rodzinie. Obecnie przebywa w Cieszynie, w Domu Generalnym Zgromadzenia. Pracuje w Domu Pomocy Społecznej „Betania”, prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety. Siostra Karolina jest Przełożoną Generalną Sióstr Elżbietanek Cieszyńskich.